"המשימה החשובה ביותר שלנו היא להנגיש לאנשים את העובדות, כדי שיוכלו לקבל החלטות טובות יותר"

12.07.2018

1. מבין כל המשימות והארגונים שיכולת להיות פעילה בהם, מדוע בחרת דווקא במרכז טאוב?

helen

אני סבורה שכדי לחזק את ישראל, ואת כל אזרחיה, חשוב לתמוך במחקר ששופך אור על מגמות חברתיות וכלכליות  שמעצבות את פני המדינה כיום, ושיעצבו את פניה בעתיד. אלו הם הנושאים שהישראלים נתקלים בהם בחיי היום-יום שלהם, ושקשורים קשר הדוק לאיכות החיים שלהם. זאת ועוד, בעולם שהולך ונעשה מקוטב, חשוב שמנהיגים מכל קצות הקשת הפוליטית יקבלו נתונים אמינים שישמשו אותם בקבלת ההחלטות שלהם.

2. מה את מצפה להשיג בתקופת כהונתך כיושבת הראש של דירקטוריון המרכז?

אני מקווה לתמוך בארגון כך שימשיך לבצע את העבודה הנפלאה שהוא עושה כבר כיום. לאחרונה השלמנו תהליך של גיבוש תוכנית חומש אסטרטגית למרכז. בתקופת כהונתי כיושבת ראש הדירקטוריון של המרכז אני מקווה לעבוד עם עמיתיי, חברי הדירקטוריון וצוות המרכז, כדי לממש את החזון הזה ולהפוך אותו למציאות. אני מצפה בקוצר רוח להיכנס לתפקידי ולהשקיע את מרב המאמצים בהטמעת התוכנית האסטרטגית החדשה.

3. איזה נושא או תחום מחקר קרוב במיוחד לליבך, ומדוע את מייחסת לו חשיבות רבה כל כך?

מרתקות אותי מגמות השינוי הדמוגרפי בישראל. קיומו של מידע מדויק על אופייה וגודלה של כל קבוצת אוכלוסייה הוא חיוני לתכנון ולניהול המדינה. לצד זאת, מחקר שעורר בי עניין רב הוא זה שחשף את נטייתן של בנות לא ללמוד מתמטיקה ומדעים ברמה מוגברת (5 יחידות). אני סבורה שממצאיו של מחקר זה כבר עוררו אנשים לשאול "למה לא?", ולעודד בנות ללמוד מתמטיקה ומדעים ברמה גבוהה.

4. הישיבה האחרונה של הדירקטוריון התקיימה בירושלים. שמענו בה על המחקרים שמנהלים חוקרי המרכז, ונפגשנו עם מקבלי החלטות הפועלים בשטח באותם תחומים שמרכז טאוב חוקר. מה הן התובנות החשובות ביותר שלך מן המפגש?

שיאה של ישיבת הדירקטוריון היה, מבחינתי, הביקור בכנסת והמפגש עם חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן. לא זו בלבד שהיה מעניין להיות בכנסת ולשמוע את נקודת המבט של ח"כ תומא סלימאן, אלא גם למדתי הרבה על ההבדלים בין זרם החינוך העברי לערבי. חשוב להבין את המבנה המיוחד של מערכת החינוך בישראל בשל ההשלכות שיש לו על התמודדות עם סוגיות דוגמת אי השוויון בהישגים הלימודיים של תלמידים.

5. כשאת חושבת על העתיד הכלכלי והחברתי של ישראל, מה מעורר בך תקווה?

הגדלת השקיפות בשיח הפוליטי היא חיונית בעיניי לעתידה של ישראל. המשימה החשובה ביותר שלנו במרכז טאוב היא להנגיש לאנשים את העובדות המאפשרות להם לקבל החלטות טובות יותר. לא זו בלבד שמחקרי מרכז טאוב מפנים את תשומת הלב לסוגיות החברתיות והכלכליות הבוערות בישראל – הם גם מסייעים למנהיגים ולציבור להיות מעודכנים, ומשמשים נקודת התחלה משותפת לדיון ולקבלת החלטות בנושאי מדיניות.

פוסטים אחרונים

משבר הקורונה והשפעתו על מערכות חינוך: תובנות ראשונות

10.05.2021

פרופ' אנדריאס שלייכר הוא מנהל לענייני חינוך ומיומנויות ויועץ מיוחד לענייני מדיניות חינוך למזכיר הכללי של ה- OECD , ועומד

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב

פניות בנושאי שיווק, תקשורת וקשרי ממשל

22.04.2015

לפרטים נוספים ולתיאום ריאיונות נא לפנות לענת סלע-קורן, מנהלת שיווק, תקשורת וקשרי ממשל במרכז טאוב: 050-6909749 מייל: anats@taubcenter.org.il

הקורונה בישראל על ציר הזמן

22.03.2021

המעקב אחר כל השלבים בתגובה של ישראל לקורונה ואחר האופן שבו היא השפיעה על התפשטות הנגיף הוא משימה לא פשוטה.

שנה חסרת תקדים למערכת הרווחה בישראל

31.01.2021

זה עתה החלה שנה אזרחית חדשה, אך הסגר השלישי שהוטל על תושבי ישראל השליך אותם למציאות שאינה חדשה להם כלל.

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב