פרופ' יוסי שביט מצטרף לשורות האקדמיה האמריקאית לחינוך

18.03.2018

Yossi picture

"אני גאה על כך שנבחרתי להיות חלק מקבוצה כה מיוחדת של חוקרים, ומקווה שהקשר שלי עם חברי האקדמיה האמריקנית הלאומית לחינוך יתרום לעבודת המחקר שלי במרכז טאוב."

מרכז טאוב גאה לבשר כי יוסי שביט, חוקר ראשי ויו"ר תוכנית מדיניות החינוך, נבחר על ידי האקדמיה האמריקאית לחינוך (NAEd) להצטרף לשורותיה במעמד חבר זר נלווה. חברי האקדמיה הם חוקרים מארצות הברית וממדינות אחרות הנבחרים בסיס הישגים יוצאי דופן בתחום מחקר החינוך. ארגון זה מוביל את המחקר על סוגיות הבוערות בתחום החינוך. הוא משמש אכסניה לחוקרים התורמים ומקדמים את המחקר בתחום. חזונה של האקדמיה האמריקנית הלאומית לחינוך הוא לקדם מחקר איכותי, שיביא לשיפור במדיניות החינוך וביישומה.

שביט הוא חוקר ראשי במרכז טאוב, ועומד בראש תוכנית מדיניות החינוך. הוא חבר מוערך בצוות המחקר של המרכז זה כעשור. כמו כן, שביט הוא מופקד הקתדרה לסוציולוגיה של אי שוויון ע"ש ויינברג בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת תל אביב.

שביט קיבל את תואר הדוקטור שלו מאוניברסיטת ויסקונסין שבמדיסון (1983), וזכה במלגות אלון וספנסר לחוקרים צעירים. הוא חבר באגודת הכבוד למחקר סוציולוגי (Sociological Resaerch Association) והיה מזכיר ועדת המחקר לריבוד של האגודה הבין-לאומית לסוציולוגיה (RC28). נוסף לכך, שביט היה בעבר פרופסור ב-European University Institute ואף עמד בראש המחלקה למדעי החברה והמדינה במוסד זה.

תחומי העניין העיקריים של שביט הם אי שוויון חברתי וסוציולוגיה של החינוך. כיום הוא חוקר שילוב חברתי בין תלמידים ערבים ויהודים בבתי ספר מעורבים בישראל. עוד הוא חוקר את השפעותיהם של החינוך וחוויות בתקופת הילדות המוקדמת על התפתחותם של ילדים, ועל אישיותם והישגיהם.

כמה ממחקריו האחרונים של שביט במסגרת מרכז טאוב עוסקים בגודל הכיתה, בהסללה בחינוך העל-יסודי, ובמגמות של שינוי והמשכיות באי שוויון בחינוך. שביט אף עמד בראש הכנס השנתי ע"ש הרברט מ' סינגר שקיים מרכז טאוב והוקדש לאי שוויון בחינוך בישראל (נובמבר 2017).

אנו משוכנעים כי עבודותיו של שביט יוסיפו להשפיע לא רק על החברה והמדיניות בישראל, אלא גם על המחקר הבין-לאומי, ומברכים אותו על הישגיו האקדמיים המרשימים. אנו נמשיך לעקוב אחר עבודתו במרכז טאוב ובכל מסגרת אחרת, וגאים בחלקו המשמעותי בתוכנית המדיניות שלנו.

פוסטים אחרונים

הכירו את ג'ים אנג'ל, יו"ר הדירקטוריון החדש של מרכז טאוב

28.07.2021

ג'ים אנג'ל הוא מומחה לשימור סביבתי בעל ניסיון רב-שנים בתמיכה במאמצים להגנה על נופים ברחבי העולם ובמאבק בשינוי האקלים. הוא

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב

הטנגו של מדיניות משרד החינוך לצמצום פערים לימודיים וחברתיים באמצעות העדפה מתקנת

06.03.2016

הסיבה לשם המוזר של הרצאתי היא הדמיון הרב בין מדיניות הממשלה בנושא צמצום הפערים הלימודיים וחברתיים "שני צעדים קדימה, צעד

קראו עוד >
  • נחום בלס

מחשבות ראשוניות לקראת דיונים על רפורמה בחינוך העל-יסודי

01.07.2021

במבט ראשון נראה כי בריאיון שהעניק יו"ר ארגון המורים רן ארז לדה מרקר (27.6.21) הוא דוחה מכול וכול את הרעיונות

קראו עוד >
  • נחום בלס

משבר הקורונה והשפעתו על מערכות חינוך: תובנות ראשונות

10.05.2021

פרופ' אנדריאס שלייכר הוא מנהל לענייני חינוך ומיומנויות ויועץ מיוחד לענייני מדיניות חינוך למזכיר הכללי של ה- OECD , ועומד

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב