אלן מ' הלר

אלן מוזס הלר היא שופטת בדימוס בבית המשפט האזורי של בולטימור, שם היא מונתה להיות השופטת הממונה על רישום האוכלוסין ולאחר מכן שופטת המנהל האזורי המפקחת על כל בית המשפט – האישה הראשונה במרילנד שמילאה תפקיד זה. הלר פעילה ביוזמה שהקימה ב-2003, שמספקת אפשרויות שיקום לאנשים שהורשעו בעבירות סמים קלות. בנוסף היא מגשרת בבית המשפט לתביעות מיוחדות במרילנד, וחברה במכון המשפטים האמריקאי.

לפני שמונתה לשופטת ב-1986 שמשה להר כסגנית התובע המחוזי של מרילנד. כסגנית מועצת החינוך המקומית וכיועצת הכללית של מחלקת החינוך במדינה. הלר היא בוגרת בהצטיינות של אוניברסיטת ג'ון הופקינס ושל בית הספר למשפטים של אוניברסיטת מרילנד, שם גם לימדה במשך כמעט עשור.

השופטת הלר היא הנשיאה ויושבת הראש לשעבר של הג'וינט (JDC), ארגון סיוע בין-לאומי שפועל ביותר מ-70 מדינות ופעל למען הצלה, סיוע והתחדשות של קהילות נזקקות מאז 1914, ופעילה במסגרתו גם כיום. בנוסף שימשה כיושבת הראש ונאמנה של קרן הארי וג'נט ויינברג. בנוסף חברה הלרבדירקטוריונים של בית הספר למשפטים של אוניברסיטת מרילנד, ועדת הבקרה הציבורית העצמאית של הבישופות של בולטימור, המכון ללימודי נצרות ויהדות, קרן קהילת בולטימור, הוועידה לתביעות מהותיות של יהודים נגד גרמניה וארגון השיקום היהודי הבין-לאומי.

עם אותות הכבוד שקיבלה השופטת הלר נמנים הכניסה להיכל התהילה לנשים במרילנד וקבלת פרס בוגרת בהצטיינות מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת מרילנד; פרס האדיבות של לשכת עורכי הדין של מדינת מרילנד; פרס מרגרט ברנט-חואניטה ג'קסון מיטשל של לשכת עורכי הדין של העיר בולטימור; וכן פרס על הישגיות מהחוג למצוינות על כניסתה לרשימת 100 הנשים הבולטות במדינת מרילנד במשך 3 שנים רצופות. היא ובעלה, שייל ד' סטילר, היו מקבלי פרס וודרו וילסון על שירות לציבור בשנת 2011, ובשת 2016 קיבלו דוקטורט לשם כבוד מאוניברסיטת ג'ון הופקינס.