אריאל זוונג

אריאל זוונג היא מנכ"לית הג'ו'ינט העולמי, הארגון היהודי ההומניטרי העולמי הפועל ב-70 מדינות ברחבי העולם. בינואר 2021 קיבלה עליה אריאל את הנהגת הארגון, המונה מאות אנשי מקצוע.

לפני כן עמדה בראש Safe Horizon , מארגוני השירותים החברתיים המובילים באמריקה, שבו שימשה מנכ"לית מצטיינת במשך 12 שנה. המומחיות שלה בדינמיקה ארגונית מורכבת ובמבצעים רבי-פנים סייעה לחולל בארגון שינויים נרחבים: היא הכפילה את גודלו והגבירה את חוסנו הפיננסי, ושיפרה אותו מבחינה ביצועית ואסטרטגית. אריאל הייתה ממונה על צוות של 1,000 איש ותקציב של 100 מיליון דולר (כולל עשרות מיליונים בחוזים ומענקים ממשלתיים), ועל תוכניות שהשפיעו על כרבע מיליון איש בכל שנה.

במסגרת הקריירה המרשימה שלה בתחום שירותי אנוש ובמגזר הציבורי כיהנה כמנכ"לית ארגון New York Cares, הארגון ההתנדבותי הגדול ביותר בעיר ניו יורק; עבדה במשרד השיכון והפיתוח העירוני של ארצות הברית (HUD) במסגרת תוכנית עמיתי הבית הלבן; הייתה סגנית נשיאת ארגון WHEDco  (Women’s Housing and Economic Development Corporation) בדרום ברונקס; ועוזרת מיוחדת למנהל מחלקת החינוך בעיריית ניו יורק. את הקריירה שלה התחילה אריאל במורגן סטנלי וב-Boston Consulting Group.

כמומחית לתמיכה חברתית באוכלוסיות מוחלשות, וכמי שמאמינה בהשפעה של ארגונים התנדבותיים, הופיעה אריאל דרך קבע בכלי התקשורת ודנה בנושאים אלו. היא הייתה חברה בוועד המנהל של המועצה לשירותי אנוש של ניו יורק וקרן Points of Light, ודורגה במקום השני ברשימה השנתית של האנשים המשפיעים בעיר ובמדינת ניו יורק בקטגוריית ארגוני החברה האזרחית.

היא מנהיגה נלהבת בקהילה היהודית, בת למשפחה של רבנים ומחנכים יהודים, ומילאה מספר רב של תפקידי הנהגה בקהילה – עדות בולטת למחויבותה ליהדות, לפלורליזם ולמגוון בחיים היהודיים. היא משמשת סגנית נשיא קהילת בני ישורון במנהטן ומילאה מגוון תפקידים במגבית היהודית המאוחדת (UJA) של ניו יורק. כמו כן הייתה חברה בוועד המנהל של Jewish Coalition for Service ובוועדת ניו יורק של "הרווארד הלל".

אריאל היא בעלת תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת הרווארד ותואר ראשון במתמטיקה שימושית מהרווארד קולג'. יש לה שתי בנות בוגרות והיא מתגוררת עם בעלה, גורדון מהלר, במנהטן.