דוד שחיזר

דוד מ' שחיזר, דקאן (אמריטוס) בית הספר למשפטים באוניברסיטת קולומביה ומנהיג בולט בקהילה היהודית, הוא המנכ"ל של ארגון הג'וינט האמריקני (JDC).

 

שחיזר נולד בברוקלין ומונה לדקאן בהיותו בן 35 – הדקאן הצעיר ביותר בתולדות בית הספר למשפטים של קולומביה. במהלך 10 שנות כהותו בתפקיד הוא הרחיב משמעותית את הפקולטה והוביל שורה של יוזמות חדשות, לרבות שותפות עם בית הספר לעסקים של אוניברסיטת קולומביה. כמו כן הוא הוביל קמפיין גיוס כספים שהניב 353 מיליון דולרים – סכום כפול מסך גיוס הכספים הרגיל של בית הספר.

 

שחיזר מעורב באופן פעיל גם בתפקידי מפתח ציבוריים בקהילה היהודית. הוא נשיא הארגון America’s Voices in Israel, מנהל שותף של המרכז ללימודי משפט ישראלי בקולומביה וחבר במועצת המנהלים של בית הספר היהודי 92nd Street Y וישיבת "רמז". הוא היה חבר גם במועצת המנהלים של ארגון "נתן" ושל "קולומביה-ברנרד הלל", ושימש יועץ בכיר לקרן "תקווה".

 

שחיזר הוא בעל תואר ראשון ושני ותואר במשפטים מאוניברסיטת ייל. הוא התמחה אצל השופטת רות ביידר-גינסבורג בבית המשפט העליון של ארצות הברית ואצל השופט אלכס קוזינסקי בבית המשפט לערעורים של המחוז התשיעי(U.S. Court of Appeals for the 9th Circuit) .

 

הוא ואשתו מרדית' מתגוררים במנהטן עם שלושת ילדיהם.