מארק סיסיסקי

מארק סיסיסקי, המנהיג העסקי והפילנתרופ הבולט, הוא נשיא ארגון הג'וינט העולמי (JDC), הארגון היהודי ההומניטרי הגדול בעולם. מר סיסיסקי – לשעבר מנהל-שותף בחברת Heritage Wealth Advisors שבסיסה בריצ'מונד, וירג'יניה ונשיא ומנהל השקעות ראשי ב-New Dominion of Virginia – הוא חבר במועצת המנהלים של הג'וינט מאז 2009, ולאחרונה כיהן בתפקיד סגן נשיא הארגון. לתפקידו החדש כחבר בוועד המנהל של מרכז טאוב הוא מביא ניסיון עשיר בכספים ובפילנתרופיה ומחויבות עמוקה לעם היהודי ולישראל.

נוסף על פעילותו הנרחבת בג'וינט, מר סיסיסקי הוא מנהיג בקהילה היהודית בריצ'מונד, וירג'יניה. הוא חבר בוועד המנהל של הלל באוניברסיטת וירג'יניה ובמועצת ראש הממשלה של הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA). בעבר היה נשיא United Way of Southside Virginia (שלימים שונה שמו ל-United Way of Greater Richmond), פדרציית הקהילה היהודית של ריצ'מונד, הקרן היהודית של ריצ'מונד והצלב האדום האמריקני של דרום וירג'יניה. כמו כן הוא נמנה בעבר עם חבר הנאמנים של Community Foundation of Greater Richmond ו-Virginia Museum of Fine Arts Foundation. מר סיסיסקי מונה לכוח המשימה לתכנון אסטרטגי של פיתוח כלכלי מטעם מדינת וירג'יניה ומונה ארבע פעמים לשותפות וירג'יניה–ישראל, שנחלה הצלחה רבה.

עם הישגיו כמנהיג בג'וינט העולמי אפשר למנות את השקעתו בדור הבא של מנהיגים יהודים באמצעות ייסוד Mark and Susan Sisisky JDC Global Enrichment Fund of Richmond Jewish Foundation והתרומה הקבועה שלו לקרן; בסיוע קרן זו נסעו עשרות עמיתי סיסיסקי במסגרת תוכניות JDC Entwine ללמוד על קהילות יהודיות ברחבי העולם ועל סוגיות גלובליות, ולטפל בהן בפועל. מר סיסיסקי מילא בעבר תפקידים שונים בג'וינט העולמי, בהם יו"ר הוועדה לענייני ברית המועצות לשעבר, יו"ר ועדת תקציב וכספים, יו"ר כוח המשימה לתכנון אסטרטגיה פיננסית ויו"ר ה-Annual Board Fund. כיום הוא ממלא בג'וינט שלל תפקידים: חבר בוועדה לביקורת ספרים, בוועדה לאיתור מנכ"ל, בוועדת ההנהלה, בקבינט הבכירים, בוועדה לתוכנית גלובלית, בוועדה לענייני ממשל, בוועדת ההשקעות, בוועדת המנהלים של ישראל, בוועדה לפיתוח משאבים ובוועדה למימון אסטרטגי.

מר סיסיסקי הוא בעל תואר ראשון מאוניברסיטת וירג'יניה. הוא פגש את אשתו סוזן בקיבוץ בישראל, שבו שהה שנה לאחר שסיים את לימודיו בקולג'. יש להם שני ילדים וארבעה נכדים. גם ילדיהם ובני זוגם פעילים בג'וינט העולמי וב-JDC Entwine.