צבי פיין

ד"ר צבי פיין נולד בניו יורק, ארצות הברית, ב-1942, ועלה לישראל ב-1960. הוא אב לחמישה וסב ל-12 נכדים שכולם חיים בישראל. הוא בעל תואר ראשון מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים, ודוקטורט מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת פנסילבניה.

צבי כיהן כמשנה למנהל ג'וינט ישראל במשך כמעט 30 שנה, וכן הוא שימש כמנהל האזורים אפריקה-אסיה ומזרח אירופה בג'וינט עד לפרישתו בשנת 2010. נוסף לכך, במשך כ-18 שנה הוא היה יו"ר הוועד המנהל של אשל – האגודה לתכנון ופיתוח שירותים לזקנים בישראל, פרי שיתוף הפעולה המוביל של הג'וינט והממשלה בפיתוח תכניות למען האוכלוסייה המבוגרת. נוסף לכך, צבי כיהן בעבר כמנהל תכנית שוורץ – תכנית באוניברסיטה העברית המעניקה כיום תואר שני בניהול מוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים).

בשנים קודמות שימש צבי כיועץ לענייני שירותים חברתיים עבור קהילות יהודיות רבות בעולם, ובכלל זה במרוקו, בצרפת, בפולין וברומניה. כמו כן, הוא כיהן כמנהל תכניות של הג'וינט העולמי בניו יורק, ובמסגרת זו היה אחראי לניהול אזורי מרכז ומזרח אירופה, אפריקה ואסיה. עוד במסגרת תפקידיו בג'וינט כיהן צבי מעל חמש שנים בתפקיד מנהל תכניות הג'וינט בפולין (1995–1989) וכמעט 19 שנים בתפקיד מנהל תכניות הג'וינט ברומניה (2005–1988). במסגרת תפקידים אלו העניק צבי ייעוץ מקצועי לתכניות לצעירים של הקהילות היהודיות במדינה וגם לשירותים החברתיים ולשירותי הבריאות, בדגש על סיוע לאוכלוסייה היהודית המבוגרת ומעוטת היכולת.

מאז פרישתו מעניק צבי ייעוץ מקצועי למגוון מלכ"רים בישראל וכן משמש כחבר ועד מנהל של עמותות שונות. הוא ממשיך לשמש בהתנדבות כיועץ בכיר בג'וינט, וגם מעביר קורס שנתי בנושא "ניהול פילנתרופיה" בתכנית שוורץ, במסגרת בית הספר ע"ש ברוואלד לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן, הוא כיהן כמנהל בפועל של מרכז טאוב לחקר המדיניות החברתית בישראל במהלך מרבית שנת 2015.