באנו, נשארנו!

08.06.2017

שתי חברות בצוות של מרכז טאוב – טובה כהן ותמר פרידמן – הגיעו למרכז מארצות הברית במטרה להשתתף בתכנית התמחות בת שנה של Israel Institute. אולם לאחר ההתמחות שתיהן המשיכו לעבוד בתפקידים חדשים במרכז טאוב ובחרו בישראל כביתן.

girlsgoneIL

טובה

קבלת אזרחות ישראלית היא רעיון שהשתעשעתי בו מאז שהייתי נערה. ב-2015 החלטתי סופית לעלות לישראל ולבנות את חיי במדינה, ועבודתי במרכז טאוב הייתה חלק מרכזי במסע הזה. לאחר סיום לימודים באוניברסיטת קולורדו והתמחות בת שנה במחלקת השיווק של המרכז, התגבשה בי ההבנה שקובעי מדיניות מקבלים החלטות על הצד הטוב ביותר כשהם מודעים לעובדות, ולא מתבססים על הנחות. במסגרת עבודתי במחלקת השיווק גיליתי גם את כישוריי בתחום ניהול הפרויקטים, והכל יחד הוביל אותי להחלטה להישאר במרכז טאוב כמנהלת פרויקטים ורכזת קשרי ממשל – ולעבור לישראל באופן קבוע.

אני חיה בתל אביב התוססת, ועבודתי במרכז טאוב ביססה את ביטחוני בדיונים על נושאי מדיניות חברתית עם חבריי. אני מבלה את ימיי בביצוע חלקי בניסיון לעצב מדיניות ישראלית חזקה יותר – מה עוד עולה חדשה יכולה לבקש?

תמר

הגעתי למרכז טאוב בסתיו 2015, לאחר שסיימתי את לימודיי באוניברסיטת פנסילבניה באביב. חיפשתי דרכים להבין טוב יותר את המדיניות בישראל ולהשפיע עליה, כך שהתמחות במרכז הייתה צעד טבעי. אחרי שנה של עבודה בתחומי השיווק ויחסי הציבור באנגלית, החלטתי להישאר במרכז טאוב במשרה חדשה: פיתוח תכנים קצרים המתבססים על מחקרי המרכז ופונים לקהל רחב יותר. התכנים הללו מסייעים למרכז לסלול את דרכו אל הציבור, ולהראות לו מה הן המגמות החברתיות-כלכליות בישראל ואיך הן משפיעות על חייו.

כשהגעתי להתמחות תכננתי "לסמן וי" על חיים בישראל, אולם לאורך הדרך שעברתי בשנה וחצי האחרונות החלטתי להישאר בישראל ולבנות את חיי כאן. לפני חודש אני ואישי הפכנו את המעבר לרשמי ונרשמנו כאזרחי ישראל (והמשכנו לחגוג עם עמיתיי לעבודה!).

פוסטים אחרונים

הכירו את ג'ים אנג'ל, יו"ר הדירקטוריון החדש של מרכז טאוב

28.07.2021

ג'ים אנג'ל הוא מומחה לשימור סביבתי בעל ניסיון רב-שנים בתמיכה במאמצים להגנה על נופים ברחבי העולם ובמאבק בשינוי האקלים. הוא

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב

הטנגו של מדיניות משרד החינוך לצמצום פערים לימודיים וחברתיים באמצעות העדפה מתקנת

06.03.2016

הסיבה לשם המוזר של הרצאתי היא הדמיון הרב בין מדיניות הממשלה בנושא צמצום הפערים הלימודיים וחברתיים "שני צעדים קדימה, צעד

קראו עוד >
  • נחום בלס

מחשבות ראשוניות לקראת דיונים על רפורמה בחינוך העל-יסודי

01.07.2021

במבט ראשון נראה כי בריאיון שהעניק יו"ר ארגון המורים רן ארז לדה מרקר (27.6.21) הוא דוחה מכול וכול את הרעיונות

קראו עוד >
  • נחום בלס

משבר הקורונה והשפעתו על מערכות חינוך: תובנות ראשונות

10.05.2021

פרופ' אנדריאס שלייכר הוא מנהל לענייני חינוך ומיומנויות ויועץ מיוחד לענייני מדיניות חינוך למזכיר הכללי של ה- OECD , ועומד

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב