באנו, נשארנו!

08.06.2017

שתי חברות בצוות של מרכז טאוב – טובה כהן ותמר פרידמן – הגיעו למרכז מארצות הברית במטרה להשתתף בתכנית התמחות בת שנה של Israel Institute. אולם לאחר ההתמחות שתיהן המשיכו לעבוד בתפקידים חדשים במרכז טאוב ובחרו בישראל כביתן.

girlsgoneIL

טובה

קבלת אזרחות ישראלית היא רעיון שהשתעשעתי בו מאז שהייתי נערה. ב-2015 החלטתי סופית לעלות לישראל ולבנות את חיי במדינה, ועבודתי במרכז טאוב הייתה חלק מרכזי במסע הזה. לאחר סיום לימודים באוניברסיטת קולורדו והתמחות בת שנה במחלקת השיווק של המרכז, התגבשה בי ההבנה שקובעי מדיניות מקבלים החלטות על הצד הטוב ביותר כשהם מודעים לעובדות, ולא מתבססים על הנחות. במסגרת עבודתי במחלקת השיווק גיליתי גם את כישוריי בתחום ניהול הפרויקטים, והכל יחד הוביל אותי להחלטה להישאר במרכז טאוב כמנהלת פרויקטים ורכזת קשרי ממשל – ולעבור לישראל באופן קבוע.

אני חיה בתל אביב התוססת, ועבודתי במרכז טאוב ביססה את ביטחוני בדיונים על נושאי מדיניות חברתית עם חבריי. אני מבלה את ימיי בביצוע חלקי בניסיון לעצב מדיניות ישראלית חזקה יותר – מה עוד עולה חדשה יכולה לבקש?

תמר

הגעתי למרכז טאוב בסתיו 2015, לאחר שסיימתי את לימודיי באוניברסיטת פנסילבניה באביב. חיפשתי דרכים להבין טוב יותר את המדיניות בישראל ולהשפיע עליה, כך שהתמחות במרכז הייתה צעד טבעי. אחרי שנה של עבודה בתחומי השיווק ויחסי הציבור באנגלית, החלטתי להישאר במרכז טאוב במשרה חדשה: פיתוח תכנים קצרים המתבססים על מחקרי המרכז ופונים לקהל רחב יותר. התכנים הללו מסייעים למרכז לסלול את דרכו אל הציבור, ולהראות לו מה הן המגמות החברתיות-כלכליות בישראל ואיך הן משפיעות על חייו.

כשהגעתי להתמחות תכננתי "לסמן וי" על חיים בישראל, אולם לאורך הדרך שעברתי בשנה וחצי האחרונות החלטתי להישאר בישראל ולבנות את חיי כאן. לפני חודש אני ואישי הפכנו את המעבר לרשמי ונרשמנו כאזרחי ישראל (והמשכנו לחגוג עם עמיתיי לעבודה!).

פוסטים אחרונים

אתגר המדידה בשירותים החברתיים

12.09.2023

Efficiency is doing things right; effectiveness is doing the right things." (Peter Drucker)" "יעילות היא לעשות את הדברים נכון. מועילוּת

קראו עוד >
  • ניר קידר

נערכים לשנת הלימודים הבאה: איך מתגברים על המחסור במורים?

23.08.2023

זה זמן רב אני טוען שלמעשה אין מחסור במורות ובמורים, לא ברמת המערכת ולא בשלבי חינוך ספציפיים. רואים זאת בבירור

קראו עוד >
  • נחום בלס

החופש הגדול כבר כאן, איזה כיף!

11.07.2023

20 ביוני כבר עבר וגם 1 ביולי, כל התלמידים בישראל אמרו שלום למוריהם ולמורותיהם, אפסנו את הילקוטים והתלבושת האחידה ויצאו

קראו עוד >
  • נחום בלס

איומי אקלים בישראל: מזג אוויר קיצוני וגלי חום בעונת הקיץ

07.06.2023

תצפיות שנערכו מאז שנות החמישים באזורים שונים בעולם מראות כי שינויי אקלים תורמים לגידול בתדירותם, בעוצמתם ובמשכם של גלי החום.

קראו עוד >
  • מאיה שדה , דוד ברודאי , מיה נגב