"לאור חוזקו הארגוני של מרכז טאוב והנהגתו המקצועית לעילא, אני צופה שהשפעתו תלך ותתרחב עם הזמן"

21.06.2018

saxon1) באילו מההישגים שהושגו בתקופת כהונתך כיו"ר מרכז טאוב אתה גאה במיוחד? 

התוכנית האסטרטגית שאימץ המרכז לאחרונה היא ביטוי לעבודתם המשותפת של כל חברי משפחת מרכז טאוב ושל בעלי עניין מחוץ למרכז, ולהצלחתם לשרטט את מטרות הארגון לחמש השנים הבאות. העובדה שקבוצה גדולה כל כך של אנשים מחויבת להמשך ההצלחה של המרכז, ונכונה לדון בתובנות השונות בצורה קונסטרוקטיבית, משקפת את החשיבות של המרכז לעתידה של מדינת ישראל.

2) כיצד החלו הקשרים שלך עם מרכז טאוב?

למזלי, למשפחתי היו קשרים עם מרכז טאוב. דודי, ג'ונתן קולקר, כיהן כנשיא הג'וינט בשנים 2000-1996 והיה חבר בדירקטוריון של המרכז במשך שנים רבות. הג'וינט הקים את המרכז לפני 36 שנים, ובתקופת כהונתו של ג'ונתן בג'וינט הוא סבר כי המרכז הוא גורם מפתח בשגשוגה העתידי של ישראל. ההתעניינות שלו הייתה מידבקת, ואני עקבתי אחרי פעילות המרכז מרחוק כעשר שנים לפני שהצטרפתי לדירקטוריון.

3) מהו לדעתך תפקידו של המרכז בתהליכי קביעת מדיניות? כיצד אתה רואה את תפקידו של מרכז טאוב בעתיד?

ממצאים המבוססים על מחקר וגישה מעשית להצגת חלופות מדיניות יוצרים בסיס איתן לגיבוש מדיניות מוצלחת. מרכז טאוב מצטיין בתחומים אלו כבר כיום, ולאור חוזקו הארגוני והנהגתו המקצועית לעילא אני צופה שהשפעתו תלך ותתרחב.

4) איזה נושא או תחום מחקר קרוב במיוחד לליבך, ומדוע אתה מרגיש שהוא חשוב כל כך?

התפעלתי מן המחקר פורץ הדרך של מרכז טאוב בנושאי פריון העבודה והמחירים, שכן יש להם השלכה על תחומים רבים המשפיעים ישירות על איכות החיים – התפתחות כוח העבודה, מחיר מוצרי הצריכה, ביטחון תזונתי ועוד. אני סבור שמדובר בגורמים בכלכלה העכשווית שיש להם השפעה מכריעה על עתידה של מדינת ישראל.

5) מדוע לדעתך חשוב שיהודים החיים מחוץ לישראל יהיו מודעים למגמות כלכליות וחברתיות במדינה?

אני רואה ביחסים הדוקים ובריאים עם מדינת ישראל גורם מפתח שמחזק את זהותם של יהודים ברחבי העולם. כדי שיחסים אלו ישגשגו ישראל צריכה להוכיח ליהודים ברחבי העולם שהיא יוזמת ומקדמת בהצלחה הזדמנויות עבור כל תושביה, בקיצור – שזו ישראל שהם יכולים וצריכים להתגאות בה.

פוסטים אחרונים

משבר הקורונה והשפעתו על מערכות חינוך: תובנות ראשונות

10.05.2021

פרופ' אנדריאס שלייכר הוא מנהל לענייני חינוך ומיומנויות ויועץ מיוחד לענייני מדיניות חינוך למזכיר הכללי של ה- OECD , ועומד

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב

פניות בנושאי שיווק, תקשורת וקשרי ממשל

22.04.2015

לפרטים נוספים ולתיאום ריאיונות נא לפנות לענת סלע-קורן, מנהלת שיווק, תקשורת וקשרי ממשל במרכז טאוב: 050-6909749 מייל: anats@taubcenter.org.il

הקורונה בישראל על ציר הזמן

22.03.2021

המעקב אחר כל השלבים בתגובה של ישראל לקורונה ואחר האופן שבו היא השפיעה על התפשטות הנגיף הוא משימה לא פשוטה.

שנה חסרת תקדים למערכת הרווחה בישראל

31.01.2021

זה עתה החלה שנה אזרחית חדשה, אך הסגר השלישי שהוטל על תושבי ישראל השליך אותם למציאות שאינה חדשה להם כלל.

קראו עוד >
  • צוות מרכז טאוב