מאיה שדה

ראשת היוזמה למחקר ומדיניות סביבה ובריאות

מאיה שדה עומדת בראש היוזמה למחקר ומדיניות סביבה ובריאות שהוקמה לאחרונה במרכז טאוב בשיתוף הפורום לבריאות וסביבה. יש לה תואר שני באפידמיולוגיה ומדיניות סביבתית מבית הספר לגהות ולרפואה טרופית באוניברסיטת לונדון (LSHTM) וכיום היא דוקטורנטית במחלקה לאפידמיולוגיה ורפואה מונעת באוניברסיטת תל אביב. הדוקטורט שלה עוסק בקשר שבין חשיפה לסביבה ירוקה ובין התאוששות מניתוח מעקפים.

ב-2007 הייתה שותפה בהקמת הקרן לבריאות וסביבה, שם עסקה בפיתוח תוכניות, יצירת שותפויות עם חוקרים וקובעי מדיניות בארץ ובעולם ותכנון וארגון קורסים וכנסים. בעשור האחרון שימשה חוקרת ביחידה לאפידמיולוגיה קרדיווסקולרית במכון גרטנר לחקר אפידמיולוגיה ומדיניות בריאות. כמו כן היא מרצה במוסדות אקדמיים ובגופים ציבוריים כמו משרד הבריאות, מרכז השל לקיימות ועוד.

מאיה זכתה בפרס האיגוד הבינלאומי לאפידמיולוגיה סביבתית על תקציר יוצא מן הכלל מאת סטודנט (2019) ובפרס מאמר מצטיין בתחרות עבודות סטודנטים של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב (2022). במחקריה היא עוסקת באפידמיולוגיה של חשיפות סביבתיות בסביבה הבנויה, ועבודותיה פורסמו בכתבי עת מדעיים מובילים בתחום, בהם Environment International,European Journal of Preventive Cardiology  ועוד.